Avustralya’da köpek balığı sörfçüyü öldürdü

Avustralya’nın Yeni Güney Galler eyaletinde sörf yapan bir kişi, köpek balığının saldırısı sonucu hayatını kaybetti. Köpek balığının saldırısına uğrayan sörfçünün yardımına bölgedeki vatandaşlar yetişti ancak, onlar gidene kadar köpek balığı sörfçüyü ağır yaralamıştı.

Yeni Güney Galler eyaletinde sörf yapan bir kişi, yaklaşık 3 metre boyundaki köpek balığının saldırısına uğradı. 50-60 yaşları arasında olduğu tahmin edilen vatandaş, köpek balığı saldırısında atar damarlarından ağır yara aldı. Sörfçünün yardımına koşan vatandaşlar, onu sahile getirene kadar hayatını kaybettiğini söylediler. 

Avustralya’da bu yıl içinde 3 farklı köpek balığı saldırısı kaydedilirken, bunların üçü de ölümle sonuçlandı. Sydney Morning Herald Gazetesi’nde yayınlanan habere göre, köpek balığı saldırısının ardından bölgeye silahlı polis ekipleri sevk edildi. Yaklaşık 2 saatlik aramanın sonucunda köpek balığının bulunamadığı belirtildi.

Avustralya polisi, köpek balıklarının insan hayatını tehlikeye attığı için öldürme yetkisine sahip. Ancak bu olayda, herhangi bir köpek balığına rastlanılmayınca, polis ekipleri sahile geri döndü.

Herald Gazetesi, sörfçünün sabah saat 10 sularında hayatını kaybettiğini yazdı. 

Avustralya polisi, köpek balığı saldırısına uğrayan sörfçünün sol bacağındaki atar damarından ağır yara alması sonucu olay yerinde hayatını kaybettiğini açıklarken, Avustralyalı sağlık çalışanları, sörfçüyü karaya getiren vatandaşlar için övgüde bulundu.

Beyaz köpek balıklarının yılın bu zamanında aktif olduğu belirtiliyor. Nisan ayında ve ocak ayında iki Avustralyalı daha köpek balığı saldırılarının kurbanı oldu. 

Geçen yıl ülke genelinde köpek balığı saldırısı yaşanmamıştı.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: