Son dakika haber oku, Haber oku!

Apple, iPhone üretimini duraklattı!

0 8

Apple‘ın önde gelen tedarikçilerinden biri olan Foxconn, Çin’deki faaliyetlerini durdurdu. Şirket, yeni bir Coronavirus salgını dalgasının neden olduğu devam eden karantinalar nedeniyle iPhone üretimini durdurdu.

Bir Bloomberg raporuna göre Foxconn, son zamanlardaki karantinalar nedeniyle bölgedeki operasyonlarını durdurmak zorunda kaldı. Ancak şirket, karantinanın üretim üzerindeki etkisini dengelemek için üretimi şu anda halen faaliyette olan diğer tesislere taşımayı başardı. Sokağa çıkma yasağının 20 Mart’a kadar yürürlükte olması bekleniyor. Karantinalar 13 Mart 2022 Pazar günü 3.000’den fazla COVID-19 vakası bildirildikten sonra başlangıçta Çin hükümeti tarafından başlatıldı.

Apple, iPhone üretimini duraklattı!

Yerel yönetim Çin’in Shenzhen kentinde yaşayan 17,5 milyon kişiyi tecrit altına aldı. Otobüsler ve metro sistemleri gibi çeşitli toplu taşıma biçimleri kapatıldı ve işletmelerin yalnızca temel hizmetleri sağlamak için çalışmasına izin verildi. Foxconn’un üretimi bir darbe alırken, Apple, ürünlerini üretmek için tesislerine güvenen diğer teknoloji firmalarının yanı sıra kilitlenmenin etkisiyle de karşı karşıya kalacak.

Rapor, ürünlere olan talebin düşük olduğuna da işaret etse de, Apple son zamanlarda bir dizi yeni ürün piyasaya sürmüştü. Buna iPhone SE (2022), beşinci nesil iPad Air ve Mac Studio dahil. Bu nedenle, erken alıcılar, Çin’de devam eden karantina nedeniyle sevkiyatlarda gecikmelerle karşılaşabilir.

Kaynak: Teknolojioku

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.