Son dakika haber oku, Haber oku!

AÖF sınavları ne zaman yapılacak? Anadolu Üniversitesinden beklenen açıklama geldi!

0 2

AÖF kayıt yenileme işlemleri, yayınlanan takvime göre 7-18 Şubat tarihleri arasında alınıyordu. Kayıt için ders seçimi ve ücretini yatıran adaylar dönem içerisinde yapılacak ara sınav hazırlıklarına başladı. Ön lisans ve lisans eğitimlerini açıktan tamamlayarak mezun olma hesapları yapan öğrenciler için Anadolu Üniversitesinden kritik bir açıklama geldi. Anadolu Üniversitesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında ders geçme notunu 35 olarak belirledi. Vize olarak da bilinen ara sınavlar dönem sonu ortalamasına %30, dönem sonu final sınavları ise ortalamaya %70 etki edecek. Anadolu Üniversitesinin yaptığı açıklamaya göre sınavlar Nisan ayının ilk haftası başlayacak. Peki AÖF sınavları online mı yapılacak? İşte Anadolu Üniversitesinin yaptığı açıklamanın detayları…

AÖF’ten Kritik Açıklama Geldi!

Anadolu Üniversitesinden yapılan açıklamaya göre 18 Şubat’ta sona eren kayıt tarihleri uzatıldı. Ön lisans ve lisans programlarında olan kayıtlarını yenilemek isteyen adaylar 21 Şubat tarihine kadar kayıt işlemlerini gerçekleştirebilecek. Ders seçimi yapıldıktan sonra banka ödeme bilgileri oluşan adaylar ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2021-2022 Öğretim Yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemleri 21 Şubat 2022 Pazartesi günü saat 22.00’a kadar devam edecek.

AÖF Sınavları Çevrim İçi Mi Yapılacak?

Anadolu Üniversitesi, 2021-2022 eğitim öğretim yılı güz dönemi sınavları yüz yüze olarak gerçekleştirildi. Bahar dönemi ara sınav ve dönem sonu sınavları da benzer şekilde yüz yüze imkanlarla okullarda gerçekleştirilecek. Vize ve final sınavlarının ardından başarısız olan veya mezuniyet şartlarını yerine getirmeyen adaylar için yaz okulu sınavları düzenlenecek. İşte AÖF bahar dönemi sınav takvimi;

Bahar Dönemi vize sınavları  02-03 Nisan,

Bahar Dönemi final sınavları 21-22 Mayıs,

Yaz Okulu Sınavları 13 Ağustos 

AÖF Sınavı Soru Sayıları Belli Oldu!

Yüz yüze olarak düzenlenecek AÖF bahar dönemi sınavlarında adaylara ders seçiminde belirttikleri her dersten ayrı olarak 20 soru yöneltilecek. Her bir dersin sınavı için 30 dakika sınav süresi verilecek. AÖF vize sınavları yıl sonu ortalamasına yüzde 30, final sınavları ise yüzde 70 etki edecek. Anadolu Üniversitesi senato kararına göre 2021-2022 eğitim öğretim yılında ders geçme notu 35 olarak belirlendi. 35’in altında notu bulunan adaylar FF harf notu ile başarısız sayılacak.

AÖF Koşullu Ders Geçme Nedir?

Açıköğretim Fakültesi vize ve final sınavları sonucunda CD, DC ve DD harf notlarına sahip öğrenciler durumlarına göre koşullu ders geçebilirler. Genel Not Ortalaması (GNO) 2.00 ve üzerinde olan öğrencilerin bu dersleri tekrar almasına gerek yoktur. Ancak CD, DC ve DD harf notuna sahip olup hem de Genel Not Ortalaması 2.00’ın altında bulunan öğrenciler derslerden başarısız sayılır.

Kaynak: Haber7

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.