Amerikan CDC, toplantılarda yüz maskesi takılmasını şiddetle tavsiye ediyor (ABD Gündemi)

Amerikan Salgın Hastalıklarla Mücadele ve Kontrol Merkezi (CDC), toplantılarda kumaş maskenin kullanılmasını şiddetle tavsiye ediyor. 

CDC tarafından yayınlanan makalede sadece kurumsal toplantılar değil, insan kalabalığının oluşabileceği her yerde maske kullanımının hayati derecede önemli olduğu belirtiliyor. 

Makalede, ülkede düzenlenen ırkçılık karşıtı protestolardan tam olarak bahsedilmese de gösteri ve eylemlerde maske takılması vatandaşlara tavsiye ediliyor. 

Maske önerisi dışında, elleri sürekli yıkama, siper kullanma ve yüz temasından mümkün olduğunca kaçınma gibi tavsiyeler var.

-Oregon Valisi Kate Brown, 177 kişide koronavirüs teşhis edildiği ve hastalık kaynaklı iki kişinin hayatını kaybettiğini belirtti. Washington Post’un analizine göre, Oregon, son günlerde en çok koronavirüs teşhisi konan 11 eyaletten biri.

-Wall Street’teki politika değişikliğiyle birlikte, düşüşe geçen Dow Jones rakamları perşembe gününden itibaren 700 puan yükseldi.

-Koronavirüs, ABD’de tespit edildiği ilk günden beş ay sonra, ülke genelinde 2 milyon kişiye bulaştı. Hastalık kaynaklı 112 bin kişi hayatını kaybetti.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: