Afrin’de çirkin saldırı

Afrin’de terör örgütü grupları tarafından adeta saldırı üstüne saldırı düzenleniyor. Bu kez Afrin ilçe merkezinde bir kamyonete yerleştirilen bombanın infilak etmesi sonucu, 9 kişi hayatını kaybetti; en az 40 kişi yaralandı. Zeytin Dalı Harekatı ile özgürleştirilen Afrin’de, her ne kadar huzur ortamı kurulmak istense de bu tip saldırılar sonucu yerel halk demoralize oluyor ve kuzeye doğru yani Türkiye’ye doğru göç eğilimi devam ediyor.

HATAY VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA YAPILDI

Hatay Valiliğinin internet sitesinde yer alan açıklamada, saldırıda 9 sivilin hayatını kaybettiği, 43 sivilin ise yaralandığı bildirildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bugün saat 18.00 sıralarında Afrin Merkez Zeytindalı kavşağı (kavva kavşağı) üzerinde patlama meydana gelen ve ilk belirlemeye göre bombalı araç olduğu değerlendirilen patlama neticesinde 9 sivilin hayatını kaybettiği, 43 sivilin ise çeşitli yerlerinden yaralandığı olayla ilgili araştırma ve kimlik tespitine yönelik çalışmalarımız devam etmektedir.”

Güvenlik kaynakları, terörden kurtarılmış bölgelerde bombalı eylemlerin YPG/PKK tarafından gerçekleştirildiğini ancak örgütün sivillere zarar verdiği için bunu üstlenmekten kaçındığını belirtti.

YPG/PKK’lı teröristler, Türkiye ile Rusya arasında 22 Ekim 2019’da varılan mutabakat gereği ayrılmaları gereken Tel Rıfat ilçesinden sık sık Bab, Azez, Cerablus ve Afrin bölgelerini hedef alarak terör eylemleri düzenliyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: