Son dakika haber oku, Haber oku!

Abramovich Londra’daki gayrimenkullerini satıyor

0 11

İngiliz Milletvekili Chris Bryant Roman Abramovich’in Londra’daki varlıklarını satışa çıkardığını söyledi.

İşçi Partisi Milletvekili Bryant parlamentoda yaptığı konuşmada, “Yaptırımlara maruz kalmaktan çok korkuyor, bu nedenle yarın yaşadığı evi ve başka bir daireyi daha elden çıkaracak” ifadelerini kullandı.

İngiltere 100’den fazla Rus kurum ve kişiye yaptırım açıklarken Abramovich şimdiye dek bu listenin dışında kalmayı başardı. Sahip olduğu birçok gayrimenkulun yanında Chelsea futbol kulübünün de sahibi olan Rus milyarder liste açıklandığından beri ülkenin politikacılarının artan baskısı altında kalmaya devam ediyor.

Abramovich Cumartesi günü kulübün kontrolünü yardım vakfının yöneticilerine devrederken yetkililerin olası bir satış için hazır beklediği belirtiliyor. Bryant yaptığı konuşmasında Rus milyarderin bir İngiliz futbol kulübüne sahip olmasına izin verilmemesi gerektiğini kaydetti.

SERVETİ 13,5 MİLYAR DOLAR

Bloomberg milyarder endeksine göre 13,5 milyar dolar servete sahip Abramovich’in Londra’da birkaç evi var. Times dergisi Bryant’ın satışa çıkarıldığını söylediği gayrimenkulun Kensington Palace Gardens’ta bulunan 15 odalı ve 150 milyon sterlin değer biçilen ev olduğuna inanıldığını söyledi. Dergi diğer dairenin ise Chelsea Waterfront’ta bulunan ve 2018’de 22 milyon sterlin değerindeki gayrimenkul olduğunu iddia etti.

Pazartesi günü Abramovich’in sözcüsü ünlü milyarderin savaşı sona erdirmek için aracılık yapmaya çalıştığını açıklamıştı.

Kaynak: Haber7

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.