Son dakika haber oku, Haber oku!

ABD’de şoke eden olay! Dolapta unuttuğu hamburger 5 yıl boyunca bozulmamış

0 2

ABD’de şoke eden bir olay yaşandı. Condry isimli kadın, 5 yıldır dolabında duran hamburgerini ilk aldığı günle hemen hemen aynı ve bozulmamış bir şekilde buldu. Condry, hamburgeri bulduğunda “kokmadığını ve aldığı günkü gibi göründüğünü” söyledi. Diğer yandan, hamburgerde dikkate değer bir fark olduğunu belirten Condry, “Bir kaya gibi sertti, onunla bir camı kırabilirdim.” dedi.

‘KAYA GİBİ SERTTİ’

Condry, hamburgeri bulduğunda “kokmadığını ve aldığı günkü gibi göründüğünü” söyledi. Diğer yandan, hamburgerde dikkate değer bir fark olduğunu belirten Condry, “Bir kaya gibi sertti, onunla bir camı kırabilirdim.” dedi.

McDonald’s konuyla ilgili yayınladığı, “McDonald’s hamburgerlerinin bozulmadığı efsanesine yanıt” başlıklı blog yazısında, “Uygun ortamda hamburgerlerimiz de diğer yiyecekler gibi bozulabilir ancak bunun için ortamda neme ihtiyaç var.” ifadesine yer verdi.

Şirketten yapılan açıklamada, “Hamburgerin kendisinde veya çevrede yeterli miktarda nem olmadan bakteri ve küf üremeyebilir ve bu nedenle bozulma ihtimali düşüktür. Bozulmanın yiyeceğin içerisindeki kimyasallar veya besin değerinin düşük olmasıyla ilgisi yoktur. Bu, tutulduğu koşullarla ilgilidir.” ifadesi kullanıldı.

Kaynak: Haber7

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.