Son dakika haber oku, Haber oku!

ABD yeni kararları duyurdu! Bu kez hedefte Putin var! Swift tehdidi…

0 1

ABD Başkanı Biden, ABD’nin Avrupa’daki kapasitesini artırmak ve NATO’ya destek olmak için Avrupa’ya ek asker gönderme emri verdi.

Putin’in Batı’yı bölmeyi başaramadığını söyleyen ABD Başkanı Biden, “NATO kapısı Avrupa ülkelerine açık” dedi.

BEYAZ SARAY DUYURDU! PUTİN’E YAPTIRIM KARARI

Beyaz Saray Sözcüsü Psaki, ABD’nin Rusya Devlet Başkanı Putin, Dışişleri Bakanı Lavrov ve Rus güvenlik yetkililerine yaptırım uygulayacağını açıkladı.

Psaki, Beyaz Saray’da düzenlediği günlük basın toplantısında, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırısına ve ABD’nin adımlarına ilişkin açıklamada bulundu.

ABD Başkanı Joe Biden’ın Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiğine işaret eden Psaki, “Avrupalı ortaklarımızın kararları ile uyumlu olarak ABD, Rusya Devlet Başkanı Putin, Dışişleri Bakanı Lavrov ve Rus ulusal güvenlik yetkililerine yaptırım uygulayacaktır.” ifadesini kullandı.

Psaki, Putin’e yaptırım uygulamanın bir süredir masada olduğuna işaret ederek, yaptırımlar konusunda detaylı açıklamayı daha sonra yapacaklarını sözlerine ekledi.

Psaki, Swift yaptırımının masada olduğunu belirtti.

KANADA’DAN YAPTIRIM AÇIKLAMASI

Kanada Başbakanı Trudeau, Rusya Devlet Başkanı Putin ve Dışişleri Bakanı Lavrov’a yönelik yaptırım uygulayacağını açıkladı. Belarus’a ve liderlerine ek yaptırımlar uygulanacağını da ekledi.

Trudeau, “Rusya’nın Swift sisteminden çıkarılmasını güçlü bir şekilde destekliyoruz” dedi.

Kaynak: Haber7

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.