3 günde 70 sanatçı online konser verecek! Listede kimler yok ki… Edis, Zülfü Livaneli, Orhan Gencebay…

Popüler Müzik Sanat Vakfı (POPSAV), YouTube Türkiye ile işbirliği yapıp son dönemlerde yapılmış, en geniş online konser etkinliğini organize edecek. 

70 SANATÇI ONLİNE KONSER VERECEK

YouTube ve POPSAV işbirliğiyle gerçekleştirilen “I. Online Müzik Festivali’nde” 70 sanatçı online konser verecek. Koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında, Türkiye’de ve dünyada bazı kısıtlayıcı önlemler alınmıştı. 

Çoğunlukla insan temasını minimuma indirmek için alınan bu tedbirlerden ötürü; kafeler, konser salonları, müzik halleri ve hatta camiler başta olmak üzere birçok mekan, kutsal-kutsal olmayan ayrımına bakılmaksızın kapatılmıştı. 

Bir süredir sosyal medya hesapları üzerinden yayın yapan sanatçılar, yeni etkinlik düzenlenemediği için  iş yapamaz hale gelmiş durumdalar. Bu durumu gören POPSAV, YouTube Türkiye’yle işbirliği yapıp 70 sanatçıya, bir nebze olsun yardımcı olmak istiyor. 

TARİHLER NE ZAMAN? 

I. Online Müzik Festivali, 24-25-26 Mayıs, 20.00-22.00 tarihleri arasında, YouTube Türkiye’de faaliyet gösteren “MüzikleKal ve NetD” kanallarından düzenlenecek. 

Online etkinliğe katılmak için herhangi bir şey yapmanız gerekmiyor. POPSAV’ın kurumsal web sitesi üzerinden yapılan açıklamada, organizasyonun amacı şu şekilde özetlendi; “Bu bayramda hepinizi müzik çatısı altında bir olmaya ve keyifli anlar paylaşmaya davet ediyoruz. Canlı yayınla gerçekleşecek festival, evde kaldığımız bu bayramda, evlerimize müziğin neşesini ve iyileştirici gücünü getirecek.”

KİMLER KONSER VERİYOR? 

POPSAV ve YouTube Türkiye işbirliğiyle gerçekleşen dev organizasyona 70 sanatçı katılacak. Bu sanatçılar içerisinde çok ünlü olanlar da var, yeni keşfedilmeyi bekleyenler de, veya sanatıyla Türkiye’ye malolmuş olanlar da… Kısacası “yok yok” İşte online etkinliğe katılacak sanatçılardan bazıları; 

EDİS

TUĞBA YURT

BURAY 

KORAY AVCI 

MURAT DALKILIÇ

SERTAP ERENER

ZÜLFÜ LİVANELİ

FERHAT GÖÇER

EROL EVGİN

MUSTAFA CECELİ

EMRE ALTUĞ

GÖKHAN TÜRKMEN

ORHAN GENCEBAY

FERMAN AKGÜL

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: