Son dakika haber oku, Haber oku!

2022 Dünya Yılın Otomobil Kişisi Açıklandı! En iyi tasarımcı!

0 4

Dünya genelinde birçok otomobil üreticisi mevcut. Bu firmaların bünyesinde çalışan bazı tasarımcılar gerçekten çok iyi işlere imza atabiliyorlar. İşte bu tasarımcılar arasında en iyisi sorusu artık yanıtını buldu. İşte en iyi isim…

Tasarım uzmanlığı söz konusu olduğunda, Hyundai’nin Luc Donckerwolke‘si oldukça iyi bir özgeçmişe sahip. 56 yaşındaki Belçikalı belki de en çok muhteşem Lamborghini Murcielago ve Gallardo süper arabalarını tasarlamasıyla tanınıyor ve aynı zamanda yenilikçi Audi A2‘den de sorumluydu.

Şimdi ise Güney Koreli otomobil üreticisi için çalışıyor, kusursuz zevki ve güzelliğe olan gözü onu, çarpıcı Genesis G90 gibi bir tasarımın hayat bulmasına vesile oldu.

Çabaları nedeniyle Donckerwolke, 2022 Dünya Yılın Otomobil Kişisi seçildi. Prestijli ödül hakkında yorum yapan Tasarımdan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Yaratıcı Başkan Yardımcısı, “Yılın Kişisi ödülünü almaktan büyük onur duyuyorum ve tüm jüri üyelerine ve Hyundai Motor Group’taki değerli ekibe teşekkür etmek istiyorum, Kim olmasaydı bu mümkün olmazdı.” dedi.

102 üyeden oluşan güçlü World Car Awards jürisi, Donckerwolke‘yi geçen yıl otomobil dünyasında önemli bir etki yarattığını kabul etti.

Kaynak: Teknolojioku

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.