İngiliz milletvekili tecavüz suçlamasıyla gözaltına alındı

Henüz ismi basınla paylaşılmayan bir İngiliz milletvekili, cinsel saldırı ve şiddet gibi iddialardan ötürü gözaltına alındı.

Eski bir meclis çalışanı kadının, ismi açıklanmayan milletvekili tarafından zorla cinsel ilişkiye maruz bırakılması ve şiddete uğradığı iddialarının yaygınlaşması İngiltere’de çok konuşulanlar listesine girdi.

Londra Büyükşehir Polisi, ilgili kişinin, 2019 ve 2020 yıllarında dört farklı suçlamadan ötürü gözaltına alındığını açıkladı.

Polisin yazılı açıklamasında, “50’li yaşlarında bir adam, tecavüz suçlamasından ötürü 1 Ağustos tarihinde tutuklandı ve şu anda Londra’nın doğusundaki bir polis karakolunda ifade veriyor.” cümlelerine yer verildi.

İngiliz polisi, tutuklanan milletvekilinin kimliğiyle alakalı ayrıntı vermekten kaçındı. 

İngiltere Muhafazakar Partisi konuyla ilgili olarak, “Bu ve buna benzer tüm iddaları büyük bir ciddiyetle karşılıyoruz. Olay soruşturma evresinde olduğu için daha fazla yorum yapmamız uygunsuz olacaktır.” açıklamasında bulundu. 

Tecavüz iddiası ilk kez İngiliz The Sunday Times Gazetesi’nde ortaya çıkmış, tecavüze uğrayan meclis çalışanı kadının, Meclis Başkanı Mark Spencer ve Avam Kamarası lideri Jacob Rees-Mogg’dan tavsiye alıp polise başvurduğu yazılmıştı. 

One comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s