Brezilya Başkanı Bolsonaro’ya mikrofon uzatan gazetecilerde koronavirüs tespit edildi!

Brezilya Cumhurbaşkanı Jair Bolsonaro’nun koronavirüs test sonuçlarının pozitif gelmesi üzerine, Bolsonaro’ya mikrofon tutan gazetecilerin de test sonuçları pozitif geldi.

Yayıncı kuruluşlar, virüse yakalanan gazetecilerin test sonuçları negatif çıkana kadar karantinaya alındığını duyurdu. Sosyal mesafe kuralına uymayıp Bolsonaro’ya mikrofon uzatmak zorunda kalan gazetecilerin test sonucu pozitif çıktı!

Salı günü kameraların karşısına geçip koronavirüse yakalandığını açıklayan Bolsonaro ile birlikte, o açıklama sırasında mikrofon tutmak zorunda kalan bazı gazetecilerin de test sonucu pozitif çıktı! 

CNN Brasil, Record TV ve devlet kanalı Brasil Communication Company muhabirlerinin virüse yakalandığı ve karantinaya alındıkları söyleniyor.

Record TV ve BCC, gazetecilerinin önümüzdeki günlerde negatif test etmesi halinde işlerine geri dönebileceğini açıkladı. CNN cephesi ise konuyla alakalı herhangi bir açıklama yapmadı. Brezilya’da bunlar yaşanırken, ülkedeki Gazeteciler Birliği ortak bir bildiri yayınlayarak Cumhurbaşkanı Bolsonaro’nun negatif test edene kadar medya mensuplarıyla bir araya gelmemesini talep etti.

Bolsonaro’da Gazeteciler Birliği’nin kararına uyup, negatif test edene kadar gazetecilerle bir araya gelmeyeceğini söyledi. Ancak yinede videokonferans yoluyla etkileşimi sürdürüyor.

Yeni tip koronavirüs salgınında, sadece Brezilya’da, 1.6 milyondan fazla insan etkilenirken, 66 bin kişinin öldüğü rapor edildi.

Çarşamba günü kişisel Twitter hesabından hastalığıyla ilgili gelişmeleri paylaşan Bolsonaro, tedavi sürecinde anti-sıtma ilacı hidroksiklorokini kullandığını belirtti.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s