John F. Kennedy’nin kardeşi hayatını kaybetti

ABD’nin suikast kurbanı ilk başkanı John F. Kennedy’nin, kendisi gibi siyasetle uğraşan kardeşi Jean Kennedy Smith 92 yaşında hayatını kaybetti.

ABD tarihinde ilk kez devletçi politikalar güttüğü için suikast edildiği düşünülen Cumhurbaşkanı John F. Kennedy’nin, yaşayan son kardeşi 92 yaşında hayatını kaybetti. 

İngiltere ile İrlanda arasındaki Kuzey İrlanda sorununun çözüme kavuşması için 1990’lı yıllarda yoğun mesai harcayan Jean K. Smith ödüllendirilmişti.

Manhattan’daki evinde hayatını kaybeden Jean’ın bir süredir kronik rahatsızlıklarla boğuştuğu düşünülüyor. Jean’ın kızı Kym; annesinin neden öldüğünü söylemedi. 

Zihinsel engelliler için “Very Special Arts’ı” kuran Jean Kennedy, 2011 yılında ABD Başkanı Barrack Obama’nın elinden, ABD’de verilen en yüksek madalyayı, yani Başbakanlık Madalyası’nı almıştı.

Jean Kennedy Smith’in en büyük abisi İkinci Dünya Savaşı’ındayken hayatını kaybetmiş, bundan dört yıl sonra ablası Kathleen’i uçak kazasında kaybetmiş, ABD Başkanı abisi John F. Kennedy’i 1963 yılında Dallas’ta kaybetmişti. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s