Amerika’da maskesiz havalimanına gelen yolcular kabul edilmeyecek

ABD Havayolları tarafından yapılan duyuruya göre, maskesiz havalimanına gelen yolcular kabul edilmeyecek.

ABD’de yer alan bütün havalimanları, maskesiz yolcuları kabul etmeme ayrıcalığına sahip. Ayrıca maskesiz yolculara maske verebilirler de. Daha önce bu tip bir kısıtlama yoktu ve yolcuların önemli bir kısmı maske kullanmıyordu.

Amerika’da faaliyet gösteren hava taşımacılığı firmaları arasında; Alaska Airlines, American Airlines, Delta Air Lines, Hawaiian Airlines, Jet Blue Airlines, Southwest Airlines ve Airlines for America gibi şirketler şu ana kadar zaten yolcular üzerinde katı politikalar uyguluyordu. Ancak bazı firmalar bu tarz önlemleri almıyordu.

Havayolu firmaları, yolcuları seyahat öncesi maske kullanımının önemi hakkında hem lobi de hem de uçakta bilgilendirecek. Bunun dışında yolculara yiyecek-içecek servisi yapılmayacak.

American Airlines, yeni genelgeyi çarşamba gününden itibaren uygulamaya koyacaklarını belirtti. Bu yeni kurala uymayanların yolculuğu iptal edilecek.

Delta Air Lines, yolcularında maske kullanımı farkındalığını artırmak için normalden iki kat daha fazla çaba harcayacaklarını belirtti.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s