İspanya, ilk etapta 10 bin Almana sınırlarını açıyor

İspanya, koronavirüs döneminde turizm sektörünün nasıl işleyeceğini deneyimlemek için ilk etapta 10 bin Almanı Mallorca Adası’nda ağırlıyor. Bu pazartesi gününden itibaren ilk Alman kafilesi yola çıktı.

Yeni tip koronavirüs döneminin en yıkıcı olduğu ekonomik sektörlerin başında turizm geliyor. İspanya gibi ekonomisi turizme bağlı ülkeler bu süreci en hafif sıyrıklarla atlatmak için bir dizi uygulama geliştirdi. Bunlar arasında otelleri yarı kapasiteyle çalıştırmak, turistleri test etmek ve turistlerin ateşini ölçmek gibi uygulamalar var.

Düsseldorf’tan Mallorca Adası’na giden bir turist, “normalden daha sessiz ve daha huzurlu” olacağı için gittiğini söyledi.

Bir başka turist, “Her şeyin yeniden başlıyor olması oldukça sevindirinci, yeniden seyahat edebilmek güzel bir his” dedi.

14 Mart’tan itibaren aniden koronavirüs tedbirlerinin alındığı ülkede, muhalefet iktidarı sık sık eleştiriyordu. Çünkü her 8 İspanyol’dan 1’i turizm sektöründe çalışıyor. Turizm sektörü, İspanya’nın en önemli gelir kapısı.

Mallorca Adası’nın organizatörü Aage Duenhaupt, “Tatilciler huzur dolu Balear’la karşılaşınca diledikleri gibi gezebilecekler.” dedi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s