İngiltere’nin kapılarını açacağı tarih belli oldu

İspanya’daki İngiliz Büyükelçiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, İngiliz vatandaşları önümüzdeki pazar günününden itibaren, yani 21 Haziran tarihinden itibaren İspanya’ya giriş yapabilecek.

İngiliz Büyükelçisi, vatandaşları tedbirlere riayet etmesi konusunda uyardı.

İspanya Dışişleri Bakanlığı’ndan yetkili bir diplomat, Reuters Haber Ajansı’na verdiği demeçte; İngilizlerin İspanya’ya 21 Haziran’dan itibaren giriş yapabileceklerini doğruladı. İspanyol kaynak, bu tarihten çok önce Avrupalı devletlere sınırlarını açtıklarını belirtti. Örneğin bugün ilk Alman kafilesi, Mallorca Adası’da doğru yola çıktı.

İspanya turizminin üçte biri Alman, geri kalan büyük çoğunluğu İngiliz turistlerden oluşuyor. İspanya hükümeti, turizmin daha fazla kapalı halde kalmaması için pilot bölgelerde turizmin nasıl işleyeceğini deneyimlemek istiyor. Bu doğrultuda, ilk 10 bin turist koronavirüs testine tabi tutulacak. Maske kullanımı ve sosyal mesafe kuralları başta olmak üzere birçok zorunluluğa uymak zorunda kalacaklar. Oteller yüzde 50 kapasiteyle çalışacak. Ve koronavirüs testi pozitif çıkan turistler tam 14 gün boyunca karantina altında tutulacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s