Yeni Zelandalılar 3 ay sonra eski hayatlarına kavuştu

Yeni Zelanda’nın başkenti Wellington’da ve ülkenin diğer şehirlerinde salı gününden itibaren halk ilk kez gönül rahatlığıyla sokaklara döküldü. 3 aydır karantina ve sosyal izolasyon tedbirlerinin alındığı ülkede, vatandaşlar aylar sonra kafelere ve kamusal alanlara doluştu.

5 milyon kişinin yaşadığı Güney Pasifik ülkesinde, pazartesi günü herhangi bir vakaya rastlanmadığı ve salgının kontrol altına alındığı gerekçesiyle, insanlar eski yaşantısına geri döndü. Dünyanın geri kalanı yeni tip koronavirüs salgınıyla boğuşurken, Yeni Zelanda insanları eski hayatlarına kavuştu.

Kafeler, alışveriş merkezleri, stadyumlar ve eğlence merkezleri artık insanlar için ulaşılamaz yerler değil.

Wellington’da yaşayan Price Steve Price, “Bugün sadece sokaklarda yürüdüm ve onlarca insanı bir arada görmek çok güzel bir duygu. Aylardır gördüğümden daha fazla insan gördüm.

Brezilya, Amerika, Hindistan ve İngiltere’de koronavirüs pandemisi son sürat yayılmaya devam ederken, Yeni Zelanda’da hükümetin uyguladığı başarılı politikalar olumlu sonuçlandı.

Yeni Zelanda’da 1.154 kişinin koronavirüs testi pozitif çıkarken, bunların 1.132’si sağlığına geri kavuştu. 22 kişi ise virüs kaynaklı hayatını kaybetti.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s