Protestocuları kovalayan atlı polis trafik lambasına çarpıp takla attı (VİDEO)

İngiltere’nin başkenti Londra’da binlerce protestocu, koronavirüs kapsamında alınan 6 kişiden fazla bir araya gelmeme kuralını hiçe sayıp parlamento binasının önünde toplandı. Amerika’da George Floyd’un polis tarafından katledilmesinin ardından, gösteriler şimdi de İngiltere’nin başkenti Londra’ya sıçradı. 6 kişiden fazla insanın bir araya gelmesinin yasak olduğu ülkede, binlerce kişi organize olup parlamento binasının önünde eylem yaptı.

Protestocu kalabalığının artması üzerine ülkenin İçişleri Bakanı Priti Patel, koronavirüs yayılımının önüne geçmek için insanları sosyal mesafe kuralına uymaya çağırdı.

O sırada protestocuların arasından geçen atlı polis, trafik lambasına çarparak yere serildi. O anları cep telefonu kamerasıyla çeken protestocular, görüntüleri sosyal medyada dolaşıma soktu. Kısa sürede binlerce etkileşim alan görüntülerdeki talihsiz polisin sağlık durumu hakkında güncel bir bilgi yok.

Daha sonra İngiltere Başbakanı’nın oturduğu Downing Street’e yönelen protestocular, “Irkçı Boris Johnson” sloganı atıp, polis barikatına yarmak için taş atmaya başladılar.

İngiltere Atlı Polis Birliği ve Çevik Kuvvet ekiplerinin protestolara müdahalesiyle biraz olsun protestoların şiddeti dinildi. O sırada bir atlı polis, atını kalabalığın üzerine sürdüğü sırada trafik lambasına çarpıp yere serilişi birçok farklı cep telefonu kamerasıyla böyle kaydedildi; 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s