“Kadına şiddet uygulayacaksanız neden evleniyorsunuz?” Gaziantep’te eşinin yüzünü bıçakla paramparça etti, mağdur son anda kurtuldu

24 yaşındaki Emmun Ateş kadına şiddetin son örneği. Dileriz bu sonuncusu olur. Bir daha böylesine vahşet hiçbir kadına uygulanmaz. Dileriz, bu vahşet hiçbir insan evladına uygulanmaz. İhlas Haber Ajansı’nın konuya el atmasıyla kadına şiddetin en somut örneğinden haberdar olduk.

Gaziantep’te eşi Turgut Ateş tarafından yüzü defalarca bıçakla darbedilen Emmun, son darbenin şah damarının az üstüne gelmesiyle kurtulabildi. Ya şah damarının az üstüne gelmese ne olacaktı? Kelimeler kifayetsiz. Hangi vicdan, bir insanın yüzünü defalarca bıçaklamaya el verir?

Kadına şiddet, 3 Haziran Çarşamba günü Şahinbey ilçesine bağlı Karataş Mahallesi’nde yaşandı. İddiaya göre eşinin sosyal medyada kuzeniyle konuşmasından kıskançlık duyan Turgut Ateş eline geçirdiği ilk bıçakla eşini yüzü ve vücudunun farklı farklı yerlerinden yaraladı.

En son gözünün iyice dönmesiyle eşini öldürmeye çalışan adam, bıçağın şah damarının az üstüne denk gelmesiyle durulup olay yerinden kaçtı.

Emmun Ateş’in feryadına mahalleli yetişti. Genç kadın, komşularının yardımıyla hastaneye kaldırıldı. Başarılı doktor müdahaleleri ve tedavi süreci sonrası hastaneden taburcu oldu.

Turgut Ateş ise olayın ardından başka bir hastanede polis tarafından yakalanıp, cezaevine konuldu.

ANNESİNDEN KISKANMIŞ

Hastaneden taburcu olup İhlas Haber Ajansı’na açıklamalarda bulunan Emmun Ateş, daha öncede incir çekirdeğini doldurmayacak nedenlerle eşi tarafından şiddete maruz kalmış birisi.

Ancak son yaşadıklarını anlatırken hem olayın travmatik yapısından çıkamıyor, hem de bu sefer öleceğine inandığını söylüyor. Emmun, “Eşimle 3-4 ay önce kıskançlık yüzünden bir tartışma yaşamıştık ve o konuyu kapatmıştık ve sonrasında hiçbir olay yaşamamıştık. Ama üç gün önce eşim ailesiyle tartışıp onların doldurmalarıyla eve geldi. Geldikten sonra çocukları kardeşiyle beraber alıp annesinin evine götürdü. Sonra tekrar eve gelip bana saldırdı. Kapıyı kilitleyip benle tartışmaya başladı. O sırada annem aradı. Bana annenle mi koşuyorsun deyip balkon camına yumruk attı. Eli kanadı. Ben eliyle ilgilenirken bana saldırdı, darp etti. Yüzüme, kafama, her tarafıma vurdu. Kafamı balkon duvarına ve yere vurdu” şeklinde konuştu.

“KOMŞULARDAN YARDIM İSTEDİM”

Yaşadığı son vahşeti anlatırken gözü dolan genç kadın, eşinin onca bıçak darbesine rağmen durmayıp saldırmaya devam ettiğini anlattı. Emmun, ““Sonra saçımdan sürükledi ve beni mutfağa götürdü. Mutfakta yüzüme, kafama ve vücudumun çeşitli yerlerine defalarca bıçak darbesi vurdu. En son boynumu kaldırıp şah damarımı kesmek istedi ve kesti. Ama Allah’tan bıçak darbesi çok derine inmedi ve şah damarım kesilmedi. Ben kanlar içerisinde kaldıktan sonra beni öylece bırakıp gitti. Sonra sürünerek komşulardan yardım istedim. Ondan sonrasını da hatırlamıyorum” dedi

“SADECE ÇOCUKLARIMI DÜŞÜNDÜM”

Yaşadığı travmatik olaydan sonra sadece çocuklarını düşünebildiğini söyleyen şiddet mağduru kadın, “Olaydan sonra sürünerek çığlıklar içinde yardım istedim komşulardan ve o an sadece çocuklarımı düşündüm. Çünkü o an ölebilirdim. O an sadece çocuklarım aklıma geldi. Onları yanımda istedim. Sonrasında hastanede gözlerimi açtığımda eşimin gece saatlerinde yakalanıp tutuklandığını öğrendim” ifadelerini kullandı.

Eşine şiddet uyguladıktan sonra kayıplara karışan Turgut Ateş, polis ekiplerinin soruşturma başlatmasından hemen sonra başka bir hastanede yakalandı. Ateş, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s