İçişleri Bakanı Soylu, İran sınırındaki güvenlik duvarı inşaatını kontrol etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bugün Ağrı’da 7 bin kişinin istihdam edileceği Ayakkabıcı Sitesi’nin temelini attı. Temel atma töreni ardından konuşan Soylu, doğu da ve güney de bu tarz girişimlerin terörü bitireceğini, bu bölgelere olan talebi artıracağına ilişkin bir konuşma da yaptı. “Gündem şu: Biz biraz sonra dökeceğimiz harcı, bu ayakkabıcılar sitesinin temeline dökmüyoruz. Buraya bir tek şey için geldik. Bu harcı terörün üzerine döküyoruz, kapatmak üzere.” diyen Soylu, 20-30 yıl boyunca Ağrı’nın huzur beldesi olarak adlandırılacağını ileri sürdü.

Temel atma töreninin ardından İran sınırındaki sızıntıyı önlemek için bölgeye inşa edilen güvenlik duvarını ve devriye yolunu inceledi.

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan kalkan helikopterle birlikte bölgeyi havadan inceleyen Soylu, bu inceleme işleminin ardından pilotun sınır karakolu helikopter pistine inişiyle Mehmetçiği ziyaret etti.

Daha sonra sınır karakolunun kumandanı, Türkiye’nin bölgedeki faaliyeti hakkında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu bilgilendirdi. Bunun ardından Soylu, nöbet başındaki askerleri teftiş etti. 

Ramazan bayramı arefesinde yine bir sınır karakoluna gidip Mehmetçiğin son iftar yemeğine katılan Soylu, doğu illerine yaptığı her ziyaret sonrası muhakkak askeri karakollara uğruyor. Bugün de Ağrı Ayakkabıcı Sitesi temel atma törenine katılan İçişleri Bakanı, bu törenin ardından soluğu İran sınır karakolunda aldı. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s