Beşiktaş Belediye Başkanı’ndan yolsuzluk iddialarına yanıt, “Evi satın almadım, kiraladım”

Sabah Gazetesi’nden Erhan Öztürk’ün haberine göre, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, seçimden önce Bahçelievler’de oturduğu mütevazi evi bırakıp Ulus’ta 60 bin lira kirası olan eve taşınmış ve eşine 2 milyon liralık cip almıştı. Bugün Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat hakkında çıkan iddiaları yalanladı. 

Sabah Gazetesi’nden Erhan Öztürk’ün haberi şu şekilde;

“Yerel seçimlerde halka daha iyi hizmet sunacaklarını, israfı önleyeceklerini vaat ederek işbaşına gelen CHP’li belediye başkanları geçen bir yılı aşkın sürede hizmet üretmek yerine skandallarıyla gündeme geliyor. İçişleri Bakanlığı tarafından FETÖ ve yolsuzluk iddialarıyla görevden alınan CHP’li eski Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın yerine 31 Mart seçimlerinde koltuğa oturan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da seçim sonrası lüks hayatı ile dikkat çekiyor.

Seçim kampanyasında “Beşiktaş’ta daha iyi bir hayat” sloganını kullanan ve halka daha iyi bir hayat vaadinde bulunan Başkan Akpolat, seçildikten sonra işe ilk olarak kendi hayatını değiştirerek başladı. Başkan olmadan önce Bahçelievler’de mütevazı bir dairede oturan Polat, seçimden sonra önce Ulus’ta lüks bir siteye taşındı. Bu süreçte Akpolat’ın hayatında dikkat çeken değişimler yaşandı. Belediye başkanlığı görevinden yaklaşık 20 bin TL maaş alan Akpolat, eşine 2 milyon TL değerinde lüks bir cip satın aldı.”

Erhan Öztürk’ün bu iddialarına Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’tan açıklama geldi. Öztürk’ün iddialarını yalanlayan Akpolat, kişisel Twitter hesabı üzerinden konuyla ilgili paylaşım yaptı. Rıza Akpolat’ın açıklaması şu şekilde;

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s