YouTube fenomeni otistik oğlunu başka bir aileye verdi… Tepki yağıyor… “Sırtından para kazandınız”, Ohio polisi yeni aileyi soruşturuyor

YouTube yıldızı Myka Stauffer’in otizm hastası evlatlık oğlunu başka bir aileye evlatlık olarak verdi. YouTube üzerinde binlerce takipçisi bulunan Myka ve James Stauffer çifti, geçtiğimiz hafta evlatlık oğulları Huxley’i başka bir aileye verdiklerini açıkladılar.

Otizm hastası Huxley’i başka bir aileye verdiklerini YouTube üzerinden duyuran çifte, “öz çocuğun otistik olsaydı onu da evlatlık olarak verir miydin?” şeklinde yorumlar yapıldı. Myka dört yaşındaki otizm hastası Huxley’in fotoğraflarını İnstagram’da yayınlayarak 204 binden fazla takipçiye erişmişti. Huxley dışında 4 biyolojik çocuğu olmasının yanı sıra Huxley fotoğrafları daha fazla ilgi görüyordu. Myka ve James Stauffer çifti 4 yaşındaki Huxley’i yeni ailesine verdikten sonra bütün fotoğraflarını hesaplarından kaldırdılar. 

Stauffer çifti 4 yaşındaki evlatlık oğulları Huxley’i başka bir aileye vereceklerini YouTube üzerinden duyurdular. Çiftin çektikleri videoda duygularına hakim olamayışı dikkatlerden kaçmadı. Şimdi Ohio polisi kayıp Huxley’in yeni ailesinin güvenilir olup olmadığını araştırıyor.

BuzFeed’in haberine göre Ohio Polisi 4 yaşındaki Huxley’i bulmak için soruşturma başlattı. Ohio polis merkezi sözcüsü Tracy Whited çocuğun yeni ailesi hakkında bilgi sahibi olmak için birden fazla kurumla çalıştıklarını duyurdu.

Stauffer çifti Huxley’i 3 yıl önce Çin’deki bir aileden evlatlık olarak almış ve çocuğu neden başka bir aileye teslim ettiklerini açıklarken, “farkında olmadığımız çok özel ihtiyaçları vardı, bakamadık” şeklinde cevaplandırdı.

Yeni yeni yürümeyi öğrenen çocuğun otizm ve beyin travması vardı. Stauffer çifti çocuğun özel bakıma ihtiyacı olduğunu söyledi.  Huxley’i başka bir aileye vereceklerini duyurdukları video tam 4.2 milyon kez izlendi. Videoda Huxley’i verecekleri yeni ailenin tıbbi ve psikolojik anlamda bilgili olduğunu ve içlerinin rahat olduklarını söylüyorlar.

Sosyal medyada binlerce eleştirel mesaj alan Myka Stauffer cevap olarak, “Huxley bunu yüzde 100 istediğini” söyledi ve kısa süre içerisinde bu mesajı kaldırdı. Ancak mesajın bir kopyası mevcut.

Yine sosyal medya üzerinden açıklama yapan Myka, “Evin içinde diğer çocuklarımıza karşı çok kötü davranışları oldu. Biyolojik çocuklarıma karşı olumsuz davranışları vardı ve bunu gözlerimle gördüm. Tıbbi ve psikolojik yardım alabileceği ailede yaşamak onun için en iyisi olacaktır.” dedi.

Çiftin Huxley hakkında böyle şaibeli davranmasının ardından takipçileri çileden çıktı. Myka’nın takipçileri, kanalın sponsorlarını işbirliğini bırakması için çağrıda bulundu. Kanal takipçileri hızla takip etmeyi bıraktı. Şu an için kanalın 700 bin takipçisi bulunuyor. 

Stauffer çiftinin avukatlığını yapan Thomas Taneff ve Taylor Sayers, “…Zamanla, sağlık uzmanları müvekkillerimizin çocuğu başka bir aileye vermelerinin en iyi yol olabileceğini söyledi. Bu herhangi bir ebeveyn için yıkıcı bir haber” şeklinde konuştular.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s