Üsküdar Belediyesi’nden her eve bir kutu maske projesi

Üsküdar Belediyesi, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında her eve bir kutu maske yardımında bulundu. Belediye personelleriye gerçekleştirilen yardım dağıtım işlemleri sonucu 214 bin haneye ulaşıldı.

1 Haziran’dan itibaren salgınla mücadelede yeni bir evreye geçen Türkiye’de, birçok önlem hafifletilmiş, ticari faaliyetler tekrar başlatılmış ve kamu dairelerinde esnek çalışma koşulları sonlandırılmıştı. Bu yeni süreçte idareciler ve sağlık yetkilileri, sık sık kişisel hijyen ve koruyucu ekipman kullanımının hayat kurtaracağını söylüyorlar. Günde 50 bin koruyucu maske üretiminin yapıldığı Üsküdar’da, her kutuda 10 adet olmak üzere 214 bin haneye maske dağıtımı yapıldı. Dağıtım işlemlerini belediye bünyesindeki 124 personel gerçekleştirdi. 

Vatandaşların başvuru yapmasına gerek kalmaksızın ekipler tarafından dağıtılacak olan maskeler, kapı kapı dolaşılarak hanelere teslim edilecek. Maske ile birlikte 65 yaş üstü büyüklerimize de evde kaldıkları süre için teşekkür belgesi takdim edilecek.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de sosyal medya hesapları üzerinde konu ile alakalı yaptığı paylaşımda, “Yeni normal denilen süreçte maske birincil ihtiyaç, ihtiyaç büyük.” dedi.

Başkan Türkmen, “Günlük 40-50 bin maske üretecek yeni bir yatırım yaptık, dağıtıma hızla başlıyoruz. Bize biraz zaman verin, Haziran’da Üsküdar’da her eve 1 kutu maske ulaştırmış olacağız. Sürekli maske desteğimiz de sürecek. Bu işi de kendi personellerimizle yapıyoruz. 100 arkadaşımız işlerine ek olarak burada çalışıyor. Koca koca ülkelerin maske için diplomatik krizler yaşadığını yeni gördük. Özellikle zor zamanlarda millet için hizmet, bizim için bir ibadet gibi. Arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Üsküdar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mustafa Aktaş da maske dağıtımı ile ilgili bilgi verdi. 

Aktaş, “Üsküdar Belediyesi olarak kendi belediye personelimiz tarafından üretilen maskeleri bugün Üsküdarlı hemşehrilerimize dağıtım sürecini başlattık. Allah’ın izniyle Haziran ayının sonuna kadar Üsküdar’ın tamamına maske dağıtımını tamamlamış olacağız. Toplamda 2 milyonun üzerine maske dağıtımı sağlayacağız. Üsküdarlı hemşehrilerimizi rahat ettirebilmek ve rahat nefes almalarını sağlayabilirsek hedefimize ulaşmış olacağız’’ şeklinde konuştu.

Dağıtımı en hızlı şekilde planlanan maske seferberliğinde, üretimine devam edilen yaklaşık 2 milyon maske teslimatının, Haziran ortasına kadar tamamlanması hedefleniyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s