ABD’li yetkililerden protestoculara ikinci dalga uyarısı

ABD Halk Sağlığı yetkilileri, polis şiddetine karşı ülke genelinde düzenlenen gösterilerin ikinci koronavirüs dalgasına sebep olacağı yönünde uyarılarda bulundu. 

Eski Gıda ve İlaç İdaresi yöneticisi Scott Gottlieb pazar günü CBS News’te yaptığı açıklamada, son günlerde protestoların merkez konumundaki Minnesota eyaletinde hastalığın tekrar yükselişe geçtiğini açıkladı. Gottlieb, Amerika’da hastalığın hala tehlikeli boyutlarda olduğunu söyleyip, protestolar yüzünden çok sayıda insanın koronavirüsten ölebileceğine dikkat çekti.

Amerika’daki önemli gelişmelerden bazıları;

-George Floyd’un polis tarafınca boğularak öldürülmesinin ardından başlatılan protestolar büyük şehirlerde infial yaratmaya devam ediyor. Amerika’nın büyük şehirleri vandalizm ve barbarlığın kurbanı olurken güneydeki şehirlerde halk koronavirüs tedbirlerini bir kenara bıraktı. Koronavirüs vaka sayısının hala ciddi boyutlarda olduğu Texas, Güney Carolina ve Kaliforniya’da birçok Amerikalı sosyal mesafe kurallarına uymaksızın sahile akın etti.

-Colorado’da sağlık sigortası olan koronavirüs hastasına 2 haftalık tedavi masrafları için 840 bin dolar fatura yazdılar.

-Beyaz Saray’dan pazar günü yapılan açıklamada Brezilya’ya 2 milyon doz hidroksiklorokin gönderilecek. Hidroksiklorokin hakkında onca olumsuz makale ve uyarı bulunmasına karşın bu ticaretin yapılması her iki ülke vatandaşını da epey şaşırttı.

-Amerika’da faaliyet gösteren İsrail lobisi AIPAC, 2021 yılında Washington’da düzenlemeyi planladığı konferansı iptal ediyor. Genellikle mart ayında gerçekleşen bu konferansa her iki ülkenin politikacıları da katılırdı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s