Koronavirüs: İngiltere’de hayat normale dönerken durum daha kötü olabilir

İngiltere Tıptan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Jonathan van-Tam, üç farklı profesörden referans vererek, İngiltere’de normalleşme sürecinin çok erken başladığını anlattı.

Önümüzdeki pazartesiden itibaren 2 metrelik sosyal mesafeye kuralına uyulduğu takdirde parklarda 6 kişilik gruplar halinde buluşulabilecek. Hükümet, buluşmaların hafta sonu yasaklanacağı konusunda halkı uyardı. Cumartesi günü insanlar plajlara ve güzellik salonlarına akın etti. İngiltere’de gelecek haftadan itibaren okula geri dönüş başlayacak ve bununla birlikte, pazarlar ve otomobil showroomları tekrar ticarete başlayacak.

Profesör Van-Tam, ikinci dalgaya mani olmak için halkın sorumluluk duyup, soyutlamaların devam etmesi gerektiğini söyledi. Van-Tam yeni normali anlatırken, “Bunun çok tehlikeli bir an olduğuna inanıyorum. Tedbiri elden bırakmamalıyız” dedi.

Bilimsel Acil Durumlar Danışma Grubu’ndan üç profesör, her gün 8 bin yeni vaka girişi yapılan ülkede, kısıtlamaların çok erken kaldırıldığını savunuyor. Profesörler bunun ikinci dalgayı getireceğini düşünüyor. Ayrıca bilim insanları, ülkede filyasyon sisteminin net bir şekilde çalışmadığını da ileri sürdü.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s