Eşiyle tartışıp baba evine gitti, tam 23 gündür haber alınamıyor, “Kardeşimin hayatından endişe ediyorum…”

Denizli’de eşiyle kavga ettikten sonra 2 çoğunu da alıp baba evine sığındı. Bir akşam iki çocuğunu da yanına alıp baba evinden ayrılan kadına tam 23 gündür ulaşılamıyor. Kayıp kadının ağabeyi Ali Can, “Ölü ya da diri kız kardeşimden bir haber almak istiyoruz” diye yetkililere seslendi.

Denizli’de eşiyle kavga ettikten sonra baba evine sığınan Ayşe Çakal’dan 23 gündür haber alınamıyor. 8 Mayıs akşamı gecesi iki çocuğunu alıp baba evinden ayrılan Ayşe Çakal’ın ailesi kızını ve torunlarını istiyor. 

“EŞİNDEN ŞİDDET GÖRMÜŞ…”

Şubat ayında bilinmeyen bir sebepten ötürü eşiyle kavga eden Ayşe Çakal, ağabeyi Ali Can’ı arayıp kendisini babasının evine götürmesini istemiş, ve iki çocuğuyla birlikte bir süredir baba evinde yaşamaya başlamıştı. 8 Mayıs’ta yanına çocuk bezi alıp iki çocuğuyla birlikte kayıplara karışan kadından 23 gündür haber alınamıyor. Ağabey Can, “Ölü ya da diri, kız kardeşim ve çocuklarından bir haber almak istiyorum” dedi 

Kız kardeşinin eşinden şiddet gördüğünü ve 1.5-2 ay kadar kadın sığınma evlerinde yaşadığını söyleyen ağabey Ali Can, kardeşinin isteği üzerine onu buradan alıp baba evine getirmişti. 

“Kardeşimin hayatından endişe ediyorum…”

27 yaşındaki kardeşinin baba evinden ayrılışının son görüntülerini kamera kayıtlarından bulan ağabey Ali Can kardeşini istiyor. Kardeşinin sosyal medya hesabının başkalarının eline geçtiğini söyleyen Can, “Daha sonra hiç bir şey yokken 8 Mayıs gecesi güvenlik kameralarında görüldüğü gibi gidiyor. Yanına hiçbir şey almıyor, çocukların bir terliğini dahi almıyor. Sadece çocuk bezi alıyor. Kaybolduğu gün onun sosyal medya hesabı başkasının eline geçiyor. Başkalarının eline geçen hesabında fotoğraf, isim değiştirilip bir numara koyulmuş. Ben o numarayı aradım, ‘Ben Ali’ dediğim an yüzüme kapandı. Kız kardeşimin cep telefonu ve iki farklı hattı var, ikisine de ulaşamıyoruz. Kardeşimin bulunmasını istiyorum, hayatından endişe ediyorum. Ölü ya da diri bulunmasını istiyorum” 

Anne Ümmü Can, “Günlerdir perişan durumdayız…”

Ayşe Çakal’ın annesi Ümmü Can’ın ise kızından her bahsedişinde gözyaşlarına hakim olamaması dikkatlerden kaçmazken, “Neredeysen ortaya çık. Günlerdir perişan durumdayız” diye kızına seslenerek, gözyaşının hiç durmadığını söyledi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s