Amerika, Dünya Sağlık Örgütü ile yolları ayırdı… Trump finansal desteği çektiklerini açıkladı… Detaylar…

Amerika’dan gazeteci Scott Dworkin’in paylaşımına göre, Trump Amerika’nın artık Dünya Sağlık Örgütü’yle birlikte çalışmayacağını söyledi. Scott Dworkin’in twitter paylaşımı dakikalar içerisinde binlerce kez beğenildi ve bir anda en çok konuşulanlar kategorisine girdi. Dworkin, paylaşımında Trump’ın ister DSÖ’yü beğensin ister beğenmesin, onun keyfine göre Amerikalıların ölüme terk edilemeyeceği argümanını savundu.

Amerika’da tespit edilmiş 1.5 milyon koronavirüs hastası var ancak ülke genelinde yapılan koronavirüs antikor testlerinde 3 milyon insanın hastalığa karşı bağışıklık geliştirdiği belirlenmişti. Yani Amerika’da hastalığın kaç kişiye bulaştığı konusunda kesin bir bilgi yok. Ve son olarak Donald Trump’ın DSÖ ile yollarını ayırdığını açıklaması, ABD genelinde infial yaratabilir. Gazeteci, siyasal uzman Scott Dworkin’in Twitter paylaşımın Türkçesi kaba taslak şu şekilde;

“SON DAKİKA! Trump, artık Amerika’nın Dünya Sağlık Örgütü’yle birlikte çalışmayacağını söyledi. Trump ister beğensin ister beğenmesin, bizim onlara ihtiyacımız var. Tüm yaptıkları daha fazla Amerikalının hastalanmasının önünü açmak. Daha fazla Amerikalının ölümüne yol açmak. Trump Amerikalıları öldürmeye çalışıyor gibi. Gerçekten. Üzücü.”

Scott Dworkin’in bu açıklaması saatler içerisinde başta ABD kamuoyu olmak üzere dünya genelinde büyük yankılar uyandırabilir. Dünya Sağlık Örgütü’nün ileriki süreçte ne gibi politikalar alacağı bilinmiyor, ancak Trump yönetimi ve Gebriyessus başkanlığındaki DSÖ’nün bir süredir medya aracılığıyla birbirlerine laf attıkları ortada. İlerleyen dakikalarda konuyla alakalı yeni açıklamalar gelecek mi?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s