“Pandemi hastanesi” genelgesi “hiçe sayıldı”, COVİD-19 antikor testi burada parayla yapılıyor!

Sağlık Bakanlığı tarafından bu yıl ilan edilen “pandemi hastanesi” genelgesinin her hastanede uygulanmadığını biliyoruz. Ancak şimdiki hastane, bu durumu fırsata çevirip ticari faaliyet yaratmaya çalışıyor desek az demiş oluruz. Beykoz Özel Tıp Merkezi, bugün daha önce numaralarını aldığı hastalarına “COVİD-19” antikor testiyle alakalı çoklu mesaj gönderdi. 

“PANDEMİ HASTANESİNİN ÖLÇÜTLERİ…”

Daha Covid-19’u düzgün yazamayıp binlerce kişiye çoklu mesaj gönderme cesaretinde bulunan hastane yetkilileri, devlet tarafından ücretsiz olarak yapılması belirlenen hizmetleri parayla yapmaya çalışıyor. Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı belgede “pandemi hastanesi” şu ölçütlerle belirleniyor;

“Bünyesinde Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji, Göğüs hastalıkları, İç Hastalıkları uzmanı hekimlerden en az ikisinin bulunduğu ve 3. seviye erişkin yoğun bakım yatağı bulunan hastaneler Pandemi Hastanesi** olarak kabul edilir. 

*Pandemi süresince Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji, İç Hastalıkları veya Göğüs Hastalıkları Uzmanı başka bir hastaneden görevlendirme yolu ile karşılanabilir. **

Pandemi Hastanesi: COVID-19 tanısı almış (test pozitif) vakaların tedavi sürecinin yapılmış olduğu hastane olarak tanımlanır”

“HAKSIZ KAZANÇ…”

Devlet hastanelerinde yoğunluğun artması üzerine alınan bu karar doğrultusunda, ülkede bu şartları yerine getiren hastanelerin tümü “pandemi hastanesi” olarak sayılacak, ve bu hastanelerde ücretsiz tedavi verilecekti. Ancak Beykoz Özel Tıp Merkezi’nin bu konuda ahlaken eksik kaldığını görüyoruz. Bizzat devletten veya aracı kurumdan temin ettikleri antikor testlerini parayla satan hastane, hem durumun ciddiyetini bozuyor, hem de bir bakıma haksız kazanç yaratıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s