Meteor nereye düştü? Meteor neden düştü? Anadolu, Karadeniz ve Doğu Anadolu’dan görüntü yağıyor… En net videoya ulaştık… Yalın şarkısı söylerken meteor düştü… (Meteorite fell to Turkey)

Türkiye’de aynı anda birçok farklı bölgeden meteor düştü haberleri geliyor. Doğu Karadeniz, Anadolu ve Doğu Anadolu’nun birçok farklı şehirinden gelen görüntüler yağıyor. Meteorun en net görüntüsüne sosyal medyada rastlandı. Yalın’ın “Şimdi Senden Vaz Mı Geçmeli?” şarkısını söyleyen gençler bir yandan da gökyüzünü çekiyordu. Meteorun düşmesi sonucu gözlerine inanamayan gençlerin tepkisi kameralara böyle yansıdı. Meteorun nereye düştüğüne dair henüz net bir bilgi yok. Tunceli’nin Çemişgezek ilçesine düştüğünü söyleyenler de var Erzincan’a düştüğü de söyleniyor. Doğu Karadeniz’de de net görüldüğü sosyal medya kullanıcıları tarafından internet forumlarında ve sosyal medyada iddia ediliyor. 

Bölgedeki meteoroloji yetkililerinin ilk açıklamasına göre olay 20.31 sularında yaşandı. İlk değerlendirmelerin sonucunda bunun beklenen “göktaşı yağmuru” olduğuna karar verildi. Atmosferin üst kademelerinde meydana gelen patlama sonucu yaşanan göktaşı yağmuru Türkiye’nin birçok farklı ilinden görüldü. 

Şu an için meteorun düştüğü yer herhangi bir kolluk gücü tarafından tespit edilemedi. Meteoroloji yetkililerinin araştırmaları sürüyor. 

One comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s