“Sivaslı gençlerden sosyal mesafe kuralına uygun Şampiyonlar Ligi mesajı”

Sivaslı gençler uzun süredir memleketlerinde sosyal izolasyon kurallarına uyacak şekilde yaşıyor. Koronavirüs pandemisi Türkiye’ye girdiğinden beri eski sıklıkta bir araya gelemeyen gençler, bugün Şampiyonlar Ligi müziği eşliğinde oldukça anlamlı bir video hazırladı. 

“O SENE BU SENE…”

Sivaslı gençler, memleketlerinin takımı Sivasspor’un Şampiyonlar Ligi yolundaki kararlı yürüyüşünü desteklemek için bu tarz video hazırladı. Sivasspor için “O sene bu sene” diyen gençler, Sivas’ın Yıldızeli ilçesine bağlı Cizözü köyünde Şampiyonlar Ligi seremonisi düzenledi.

“SOSYAL MESAFEYİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURDUK…”

O anları kaydeden Hasan Kavallı (27), “Karantina zamanında canımız sıkıldığı için eğlence arayışına koyulduk. Sosyal mesafeyi göz önünde bulundurarak, bu akıma son noktayı koymak için böyle bir video çektik” dedi.

“SENİ ÇOK ÖZLEDİK BALİCİ BALİLİ…”

2008-2009 sezonunda, tam 17 hafta boyunca liderlik koltuğunu kimseye kaptırmayan Sivasspor, o yıl şaibeli bir şekilde ligi ikinci sırada bitirmiş, ve Şampiyonlar Ligi ön elemesinde elenip bir daha hiç o eski günlerini yaşayamamıştı. O şaşalı günlerden sonra Anadolu ekibine bir daha Pini Balili gibi attığı her golden sonra taraftarlara asker selamı vermeye giden topçu da gelmedi. İşte Sivas’ın Cizözü köyündeki gençler, Şampiyonlar Ligi arzularını, çektikleri bu videoyla gözler önüne serdi.

Sivasspor’un yağmur gibi gol atan topçusu Balili, “doğduğun yer değil doyduğun yer memleketindir” felsefesiyle Türk vatandaşlığına geçmişti.

One comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s