Antalya plajlarında yeni sezon çalışmaları başladı

Koronavirüsle mücadelede normalleşme sürecine giden Türkiye, bu yıl turizm sektörünü haziran ayında açmayı planlıyor. Yaz sezonu için çalışmalara başlayan Antalyalı turizmciler, plajları ve otelleri hummalı bir şekilde dezenfekte ediyor. Plajdaki masa, sandalye ve şezlongların sayısını düşüren işletmeciler, sosyal mesafe kuralına uygun yeni dizilim tasarlıyor.

“BAKANIN AÇIKLAMASI ÜZERİNE İŞLETMECİLER HAREKETE GEÇTİ”

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un haziran ayında turizm sezonunun açılacağını duyurması üzerine turizm sektöründe faaliyet gösteren işletmeciler dezenfekte çalışmalarına başladı. Ramazan bayramı sonra iç turizmin hareketleneceğini düşünen turizmciler, restoranlarda uygulanan masa sandalye aralığı gibi deniz ve havuz kenarlarında bulunan şezlonglarda da sosyal mesafe ölçümleri yapıyor.

2019 Kasım ayında kapanan Antalya İncekum Plajı koronavirüs salgını nedeniyle uzun süredir kapalı bulunuyordu. Bakan Ersoy’un açıklamaları üzerine, plajdaki şezlonglara, büfedeki sandalyelere ve masaların arasına 2 metrelik mesafe bırakılacak şekilde yeni dizilim çalışmaları başladı. 

“ÖNCE İNSAN SAĞLIĞI…”

İncekum plajının işletmecisi Ahmet Erdoğan İhlas Haber Ajansı’yla yaptığı görüşmede, “Cumhurbaşkanımızın talimatıyla işletmeler kısmi olarak açılıyor. Biz de açılacağımız günü bekliyoruz, muhtemelen bu bayram sonu olacağını düşünüyoruz. Fazla şezlong sayısını indirdik, aradaki mesafeleri ölçmeye başladık. Kendimizce prova yapıyoruz. Önce insan sağlığı, hijyenik ortam önemli. Çalışmalar yapıyoruz. Cumhurbaşkanımızdan açıklama bekliyoruz. Diğer açılan işletmeler gibi plajın da açılmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

“ŞEZLONG SAYISINI YARI YARIYA DÜŞÜRDÜK”

Bir başka işletmeci Ahmet Payalıoğlu ise, “Şezlongların arasını 2’şer metre açtık. Daha önceden 200 tane şezlongumuz vardı, bu sayıyı 100’e düşürdük. Sosyal mesafeyi korumaya çalışıyoruz” dedi

One comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s