Afganistan, Taliban’a karşı el pençe divan durup 900 teröristi serbest bıraktı!

Afganistan’ın meşru hükümeti 26 Mayıs Salı gecesi sona erecek ateşkesi uzatmaya teşvik etmek için Afgan hapishanelerindeki 900 Taliban mensubu teröristi serbest bıraktı. 

“AFGANİSTAN’DA DÖKÜLEN KAN YERDE KALDI…”

Henüz iki hafta önce eli kanlı terör örgütü Afganistan’ın başkenti Kabil’deki doğumhaneyi vahşice kana bulamış, onlarca yeni doğum yapmış anne hayatını kaybetmiş, onlarca yenidoğan bebek terör saldırısında annesini kaybetmişti. Bu üzücü saldırının ardından harekete geçen Afganistan Devlet Başkanı Eşref Gani, terörler her alanda kararlı bir şekilde mücadele edeceklerini duyurmuştu. Daha iki hafta geçmeden “ateşkesi” uzatmak için 900 Taliban mensubu terörist serbest bırakıldı! 

“HÜKÜMET, TERÖRE KARŞI GERİ ADIM ATTI…”

Afgan hükümeti Taliban terörüyle Katar’a bağlı Doha şehrinde Amerika garantörlüğünde bir araya gelip “ateşkes” görüşmelerini başlatmış ve olumlu kararlar alınmıştı. Ateşkesin bu gece sona ermesi Afganistan tarafında telaşa sebebiyet verdi ve hapishanelerdeki 900 Taliban teröristi serbest bırakıldı. Eşref Gani hükümetinin tek amacı “ateşkesi” uzatmak. 

“EL BAĞLAYIP BOYUN BÜKTÜLER…”

Afganistan Ulusal Güvenlik Sözcüsü Javid Faisal, bu hamlenin ateşkesi uzatma açısından “rol model” olacağına değindi, ancak mübarek ramazan ayında teröristlerce cenaze merasimi bombalanan komutanını unuttu. Kabil’de yine eli kanlı terör örgütü tarafından uzun namlulu silahlarla taranan doğumhane saldırısını unuttu. Birleşmiş Milletler tarafından tanınan meşru Afgan hükümeti, resmen terör oluşumu “devletçik” karşısında el bağlayıp boyun büktü, teröristlerin suyuna gitti.

“AŞAĞILAR GİBİ 3 GÜNLÜK ATEŞKES…”

Ulusal Güvenlik sözcüsü Faisal, daha fazla kan dökülmesine engel olmak için Afganistan’ın anlaşma yapmaya hazır olduğunu söyledi. Taliban terör örgütü, Afganistan’ın karşılarında bu şekil el bağlayıp boyun bükmelerinden memnun olup ramazan bayramı hatrına ateşkesi 3 günlüğüne uzatmıştı.

Nisan ayından bu yana Taliban 1.000 Afganistan askerini serbest bırakırken Afgan hükümeti 1 ayda 5 bin teröristi salıverdi! 

One comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s