Yunanistan göçmen zulmüne devam ediyor

Çanakkale Sahil Güvenlik Ekipleri, Gökçeada açıklarında Yunan botları tarafından ölüme terk edilen 40 mülteci kurtardığını açıkladı. 

Yunanistan’ın 40 kişiyi ölüme terk ettiği elim olay ramazan bayramı arefesinde yaşandı. Türkiye’den Avrupa’ya geçip orada yeni bir yaşama başlamak isteyen 40 kişilik mülteci botu, Yunanistan’ın botları tarafından ölüme terk edildi. Yunan botları, mülteci botunun motorunu ve benzinini alarak 40 kişinin bulunduğu lastik botu geri Türkiye sınırına itti. Her yıl yüzlerce insan, Yunanistan’ın bu anlamsız zihniyeti yüzünden gerçekleşiyor.

Birleşmiş Milletler hukukuna göre, bir devlet kara veya deniz sınırları içerisinde bulunan herhangi bir “insana” zarar veremez. Ona en azami davranışları sergilemek zorundadır. Onu bu şekilde ölüme terk edemez, onun haysiyeti ve şerefiyle oynayamaz, ona sahip çıkmak, bakmak ve barındırmak zorundadır. Yunanistan ve öteki AB ülkelerinin tamamı bu anlaşmaya taraf devletken bu zulmün yaşanması ne diye?

Yunanistan tarafından Türkiye sınırına geri itilen lastik bottaki oruçlu mülteciler Türkiye’den yardım talep etti ve Türk anakarasında konuşlandırılan Sahil Güvenlik Ekibi, Ege Denizi’nde ölüme terk edilen 40 mülteciyi kurtardı! Lastik botun içinde 12 kadın, 12 çocuk ve 16 erkek vardı. Mültecilerin 37’si Afgan, 3’ü Orta Afrika uyruklu.

One comment

  1. Contact me on my email handle  at (pacyt83@gmail.com)  i am interested in knowing you much more. i will email you my pictures

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s