Beykoz Ülkü Ocakları, koronavirüsün gölgelediği mübarek ramazan ayında 110 aileye yardım etti

Beykoz Ülkü Ocakları, koronavirüsün gölgelediği mübarek ramazan ayı gelip geçerken ilçe genelinde faaliyet göstermeye devam ediyor. Başkan Serdar Aytaç’ın öncülüğünde harekete geçen ocak üyeleri, ilçede koronavirüs salgınından etkilenen 110 aileyi tespit edip, alışveriş kartlarını ulaştırmaya özen gösterdi. Serdar Aytaç’ın “çam sakızı çoban armağanı” diye nitelediği 75 TL’lik alışveriş kartları, küçük esnaf ile yardıma muhtaç aileler arasında köprü kurmayı ve her iki tarafında gönlünü almayı amaçlıyor. 

Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgını 10 Mart’ta Türkiye’ye girmiş, ardından ülke genelinde virüse karşı kapsamlı tedbir listesi hazırlanmıştı. Bu tedbir listesinin içinde; sokağa çıkma yasağı, iller arası seyahat kısıtlaması ve benzeri önlemler yer alıyordu. 

Salgını durdurmak ve tehlikeyi defetmek için alınan bu önlemler sonucunda onlarca işveren işçilerini ücretsiz izine yollamış veya işten çıkarmıştı. Koronavirüsün sağlık sektörü ve ekonomiye yönelik etkileri iç karartan cinstendi. Örneğin Amerika’da işsizlik ödeneğine başvuranların sayısı 38 milyon kişiyi geçmiş durumda, Çin’de üretimin durması sonucu milyarlarca dolar kayıp yaşandı.

Dünyanın en ünlü şirketleri daralmaya giderken, bazıları bir daha açılmamak üzere iflas bayrağı çekti! Türkiye’de de salgın kaynaklı çoğu kişi ya işini kaybetti, ya da eskisine kıyasla daha az kazanır hale geldi. İller arası uygulanan seyahat kısıtlaması sonucu tüccarların eli kolu bağlandı. 

Türkiye’nin ve dünyanın içinden geçtiği bu zor günlerde, Beykoz’da faaliyet gösteren Beykoz Ülkü Ocakları, ilçedeki yardıma muhtaç aileleri tespit etti ve koronavirüsün gölgelediği mübarek ramazan ayında, bu ailelere 75 TL değerindeki alışveriş kartlarını hediye etti. Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Aytaç alışveriş kartı yardımını oluştururken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 2011 Genel Seçimlerindeki “Hilal Kart” kampanyasını örnek aldığını söyledi. 

Beykoz Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Aytaç

Beykoz Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Aytaç’ın basın mensuplarıyla paylaştığı metnin tam hali şu şekilde: 

“Beykoz Ülkü Ocakları olarak içinde bunduğumuz dönemin zorluğunu en iyi gözlemleyen kurumlardan biriyiz. Yerel ile olan sıkı bağlarımız hasebiyle vatandaşlarımızın sıkıntılarına daha hızlı vakıf oluyoruz. 

Bu virüs döneminde vatandaşlarımız sağlık sorunlarının yanı sıra maalesef ki ekonomik sıkıntılar ile de mücadele etmek zorunda kalıyorlar. Varolsun devletimiz bu zor süreçte elinden gelenin en iyisini yaparak vatandaşlarımıza erzak ve maddi kaynak aktarmaya çalışmaktadır. 

Bizde bu bağlamda neler yapabiliriz diye düşünürken bilge liderimiz Devlet Bahçeli beyefendinin 2011 seçimlerinde meydanlarda dillendirdiği “Hilal Kart” mantığında bir mahallî bir proje üretmeye karar verdik. Ve bunu ramazanın son haftasında hayata geçirdik. Buradaki hedefimiz hem bayram sabahı vatandaşlarımızın sofralarında bir nebze olsun bulunmak hem de bu süreçte kazanç kapısını büyük marketlere kaptırmış olan küçük esnafımızın yanında olduğumuzu bölgemize göstermek. 

Çam sakızı çoban armağanı hazırladığımız 75 TL’lik Ocak Kartlarımızı Beykozumuzun çeşitli mahallelerinde ikamet eden yaklaşık 80 aileye ulaştırdık. Bu projede vatandaşlarımız, anlaşmış olduğumuz ve ücretini daha önceden ödemiş olduğumuz küçük esnaflarımıza giderek istedikleri ürünleri almalarını sağladık. 

Hem kendi dünyamızda ihtiyaç sahiplerinin yanında olduk hem de mahalle aralarındaki esnaflarımıza ufak dahi olsa destek olmaya çalıştık. Bu dönemde direkt ve dolaylı olarak 110 ailemize elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalıştık. 

Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin. Hayırlı ramazanlar ve hayırlı bayramlar dileriz.”

3 comments

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s