Kukla Davutoğlu; “Beni kukla başbakan yapmak istediler, topal ördek yapmak istediler”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, geçmiş dönem siyasi kariyeri için oldukça ilgi çekici açıklamalar yaptı. Eski görev arkadaşlarına “çakal” benzetmesi yapan Davutoğlu, kendine “aslan” yakıştırması yaptı. Gazeteci Cüneyt Özdemir’in YouTube kanalına konuşmacı olarak katılan Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, sözleriyle Türkiye gündemi değiştiremese de, “ben burdayım, haydi bana ilgi gösterin” tarzı beyanlarda bulundu. Hızını alamayan Davutoğlu, en son eski görev arkadaşlarına “çakal”, kendine “aslan”, içinde bulunduğu durumu da “beni kukla yapmak istediler” şeklinde özetledi.

“ESADLA 3 SAAT GÖRÜŞTÜM, AMAN BU REJİM ÇÖKMESİN BİZ SENİN YANINDAYIZ DEDİM”

2012 Ağustos ayında Suriye’nin meşru başkanı Esad’la yaklaşık 2.5-3 saat civarı görüştüğünü kaydeden Davutoğlu; “Ağustos 2012’de 6 buçuk saat görüştüm Esad’la. 3 saat baş başa. Tek niyetim vardı, aman bu Mısır’da rejim çöktü, Libya’da çöktü, Tunus’ta çöktü, Suriye’de biz senin yanındayız. Küçük birkaç reform yap. Bu dalgayı bir atlat. Bu halk seni seviyor. Biz senin yanındayız. Bu teminatı verdik.” dedi.

“ONLAR OYUN YAPARKEN BEN TERÖRLE MÜCADELE EDİYORDUM”

-12 Eylül 2015’te arkamdan kongre oyunlarıyla önüme MKYK listesi konuldu. Bir muhasebe yaptım. İki liste çıksa 1 Kasım seçimini alamayabilirdik. Onlar kongre oyunu yapıyor ben terörle mücadele ediyorum. Listeyi kabul ettim, kriz çıkmasın diye.

-Şimdi olsa etmem. Cumhurbaşkanının, seçimi kazandıktan sonra arkamdan hamle ile beni genel başkanlık ve Başbakanlıktan ayıracağını hiç düşünmedim.

-MKYK üyelerine de güvendim ama ben yurt dışındayken 47’si buna imza attı. 17 Nisan 2017 anayasa referandumunda da elimden geleni yaptım. Demokrasi zaafa uğrar, Cumhurbaşkanına fayda getirmez, yüzde 50+1’le koalisyona mecbur bırakır dedim.

2 comments

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s