Korsanlar Yemen açıklarında petrol tankerine saldırdı

Yemen açıklarında Stolt Tankerleri firmasına ait Stolt Apal isimli tankere korsanlar saldırdı. Korsanların kimliği ve kim oldukları hakkında henüz yeni bilgi yok fakat saldırıya uğrayan tankerin kaptanı, saldırı hakkında oldukça tüyler ürpetici şeyler anlattı.

Reuters Haber Ajansı’nın Dubai muhabirine konuşan Stolt Apal’ın 1. Kaptanı, saldırının nasıl gerçekleştiği hakkında bilgi paylaştı. 

Stolt Tankerleri firmasına ait Stolt Apal

BİR KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ

Kaptanın ifadelerine göre, Yemen açıklarında Stolt Apal tankerine saldıran korsanlar, hafif kayıkla tankere yanaşıp ateş açmaya başladılar. Korsanların tankere yaklaşmasından çok önce, onları farkeden kaptan; tankerin koruyucu birliğine durumu izah etti ve korsanlara bir dizi uyarı ateşi yapıldı. Bu uyarı ateşini umursamayan korsanlar hafif tekneleriyle petrol yüklü tankere iyice yaklaşıp koruyucu birliklerle çatışmaya girdiler.

SAVAŞ GEMİSİ YARDIMA GELDİ

Stolt Apal kaptanının söylediğine göre, çatışma sonucunda, koruyucu birlikler korsanlardan birini etkisiz hale getirdi ve korsanları kısa süreliğine takip ettiler. Petrol yüklü tankerdeyse herhangi bir aksama veya hasar yok. Sadece güverte bölümünde birkaç kurşun izi var o kadar. Geminin mürettebatında veya koruyucu muhafızlar arasında yaralanan da olmadı. 

Bu kısa süreli tehlikenin ardından bölgede görev yapan, koalisyon güçlerine bağlı bir savaş gemisi, Stolt Apal’e eşlik etti.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s